הצוות שלנו

שחר קופרמן

מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת בן גוריון ותעודת "טיפול בעזרת בעלי חיים" מטעם סמינר הקיבוצים.

כמי שתמיד התחברה לתחומים טיפוליים ולעבודה עם ילדים ונוער הפניה ללימודי פסיכולוגיה הייתה טבעית.
במהלך הלימודים נחשפתי לתחום של טיפול בעזרת בעלי חיים ומכיוון שבעלי חיים היו חלק משמעותי מחיי מיום יוולדי מיד ידעתי שלשם מועדות פני. האמונה בטוב שלבעלי החיים יש לתת לנו ובריפוי שבעצם הנתינה והשהייה במחיצתם הייתה לי אינטואיטיבית.

במהלך השנים עבדתי עם מגוון אוכלוסיות ילדים, מתבגרים ומבוגרים: חינוך מיוחד, נוער בסיכון, אוטיזם והתמקצעתי בעיקר בתחום בריאות הנפש, בו עסקתי בחמש שנים האחרונות. את הסטאז'  בטיפול בעזרת בעלי חיים עשיתי בפינת חי בפנימייה ונוכחתי לראות כיצד בעזרת בעלי החיים ניתן להגיע למטופל הסובל מבעיות רגשית, קשיים חברתיים, בעיות התנהגות ואף בעיות לימודיות וקשיים מוטורים.

את המסע של הפיכתי למטפלת  אני צועדת לצד אימי. חלקנו יחד את ספסל הלימודים – היא לאחר 30 שנה כקלינאית תקשורת העוסקת בטיפולי דיבור ואני כמטפלת צעירה המתחברת לפן הרגשי. כיום אנחנו ממשיכות מסע זה במרכז טיפולי המציע מענה טיפולי נרחב לסוגי אוכלוסייה רבים ובעיות שונות.

הדגש בתהליך הטיפולי הוא על הקשר- הקשר בנינו, הקשר עם המטופל , הקשר עם בעלי החיים והטבע והקשר של המטופל עם סביבתו ובעיקר עם עצמו.
אני מאמינה שדרך החיבור לטבע, לבעלי החיים ולסביבה יכול כל אחד מאיתנו לגלות את הכוחות והחוזקות שבו, ושתפקידי כמטפלת הוא לבסס קשר המאפשר למטופל ביטחון וחופש לביטוי רגשי ולחיבור לכוחות אלו.


יעל טלמוןיעל טלמון

קלינאית תקשורת , נשואה, אמא וסבתא. חולקת את ביתי ואת ליבי עם שני כלבים ושני חתולים.

בעלת תואר ראשון  ושני מבית הספר להפרעות בתקשורת אוניברסיטת תל אביב, גרה ועובדת מזה  30 שנה בשבי ציון שבגליל המערבי .

מטפלת בכל תחומי הפרעות השפה והדיבור מגיל שנה ועד מאה ועשרים: איחור שפתי, שבושי היגוי, גמגום, צרידות , שקום הדבור לאחר ארוע מוחי, דבור לא מובן, אוטיזם, אספרגר, בעיות למידה, ייעוץ הורים  .

בין השנים 1985-1990 עבדתי בבית החולים נהריה, שם עסקתי בבדיקות שמיעה וטיפולי דיבור.

בשנת 1988 הקמתי את מכון קשר בנהריה , שהיה המכון הראשון בגליל המערבי לשיקום וטיפול בבעיות שמיעה ודיבור. 25  שנה עסקתי בטיפול כקלינאית תקשורת של קופת חולים מכבי ובהסדרים עם הביטוח המשלים של קופת חולים כללית.  במשך שנים רבות הייתי
היחידה באזור וטיפלתי בכל המגוון הרחב של בעיות שפה ודבור אצל ילדים ומבוגרים כאחד .

בשנת 2012 כאשר הגעתי לשנתי ה חמישים סגרתי את המכון ויצאתי ל"טיול אחרי צבא" וביחד עם בעלי שיצא לגמלאות,  טיילנו שנה באמריקה.
בשלוש השנים שעברו מאז חזרנו סיימתי תואר שני בהיסטוריה  ולימודי תעודה של טיפול בעזרת בעלי חיים ביחד עם בתי שחר.
במהלך 30 שנות עבודתי כקלינאית תקשורת עם ילדים, מתבגרים , מבוגרים והורים חשתי פעמים רבות את הצורך במימד נוסף לטפול.

מתוך אהבתי לבעלי חיים והיכרותי בחשיבות העצומה שלהם לרווחתינו הנפשית הצטרפתי למסע מופלא בו חזרתי לחבוש את ספסל הלימודים ביחד עם ביתי.
למדתי רבות על עצמי כאדם וכמטפלת, רכשתי הבנות חדשות לגבי תפקידי כמטפלת וכלים חדשים  להמשיך ולעשות מה שעשתי כמעט כל חיי הבוגרים- לטפל במגוון הבעיות בתחום השפה הדיבור והלמידה.


טופי

נורי

זוהר

זוהר

זוהר

אג'י

אג'י

ג'יזל הנחשה

ג'יזל הנחשה

ג'יזל הנחשה

עמוס החמוס

עמוס החמוס

האוגרות

האוגרות

ארנבונים

הארנבונים

חולדות

החולדות

 

לייזה וסמואל

סמואל

עכברונים

עכברונים